50 - річчя школи

 

Не часто осінь радує нас теплом та сонцем, але 5 жовтня виявився особливим днем. В цей день Вічинівська ЗОШ І- ІІ ступеня святкувала свій піввіковий ювілей та реалізацію проекту «Місцевий розвиток орієнтова­ний на громаду». Цієї днини було сонячно не тільки надворі, а на душі тих, чиє життя пов'язане з цим навчальним закладом.

Зранку на шкільному подвір'ї було гамірно і весело. Це звідусіль почали з'їжджатися випускники школи. І сивочолі, поважні, і молоді та завзяті пани та пані, і зовсім юні хлопці та дівчата - всі раділи, вітали один одно­го, почуваючись єдиною шкільною родиною.

 Гордо височить сьогодні оновлена школа. Вона молода, повна сил,змінила свій зовнішній вигляд, стала ошатнішою, затишнішою, світлішою та комфортнішою. І все це завдяки тому, що громада Вічинь стала учас­ником проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду».

 Виступаючи перед присутніми, голова Вічинівської громадської орган­ізації «Вікторія» Володимир Матвійчук зазначив, що в рамках проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» в нашій школі на даний час проведено заміну дерев'яних вікон та дверей на металопластикові, частково замінено підлогу, утеплено тамбур. У своєму виступі голова по­дякував громаді села, працівникам школи та сільської ради, місцевому підприємцю Т.Кучинській за матеріальну допомогу. У планах за рахунок економії коштів та з надією на підтримку бюджету обласної та районної рад, заміна даху у школі в наступному році.

   На ювілей храму науки завітали почесні гості - голова обласної ради Володимир Войтович, голова районної державної адміністрації Володи­мир Масалов, голова районної ради Андрій Музика. Вони зауважили, що школа має прекрасні надбання, які продовжує розвивати. Начальник відділу освіти РДА Ігор Ціось відмітив, що працювати з таким відповідальним директором та педагогічним колективом - велике задоволення.

Сільський голова Галина Шинкарук поділилася враженнями з присутн­іми про перший етап реалізації проекту «Місцевий розвиток орієнтова­ний на громаду» у Вічинях.

Зі словами вдячності звернувся до присутніх директор школи Володи­мир Матвійчук. У своєму виступі говорив про те, що в минулому навчаль­ному році велика увага була приділена зміцненню матеріально-технічної бази школи, завдяки відділу освіти, який посприяв у придбанні нових ком­п'ютерів, під час зимових канікул в школі був обладнаний комп'ютерний клас. Протягом літа в школі облаштовано внутрішній санвузол та вста­новлено міні-башту за кошти районного відділу освіти.

  Освятив оновлену школу після ремонту настоятель місцевого храму отець Микола.

 В цей день педколектив почув на свою адресу не тільки теплі слова поздоровлень, але й отримав цінні подарунки: домашній кінотеатр, му­зичний центр, ноутбук та інше.

Звичайно, таке важливе свято не могло залишитися без нагородження кращих вчителів школи. Почесними грамотами за гідне виховання май­бутньої нації були нагороджені: вчитель початкових класів Л.В.Малярчук, вчитель фізики М.А.Михалюк, вчитель хімії Н.З.Ващук та вчитель світової літератури І.М.Покидько.

Привітання перепліталися з чудовою концертною програмою, в якій брали участь учні, випускники школи, педагогічний колектив.

 Подвійним було свято для випускників 1962, 1982, 1987 років, бо юві­лей школи співпав з 50-річчям, 30-річчям та 25-річчям закінчення ними школи. Тепло зустрічали присутні випускників, що у 1961 році вперше переступили поріг новозбудованої школи.

Звичайно, найтепліші вітання лунали з уст учнів Вічинівської школи для педагогів, що працюють нині, адже ювілей співпав із особливим днем - днем Вчителя.

 

 


   Семінар директорів ЗОШ району у нашій школі

    27 листопада 2013р. у нашій школі відбувся семінар директорів району. На шкільному подвір’ї дорогих гостей зустрічав директор школи  Володимир Віталійович Матвійчук та заступник директора з навчально-виховної роботи  Наталія Зіновіївна Ващук. Учні школи вручили коровай. За запрошенням директора усі завітали у нашу «країну знань». З уст учнів лунали привітання для поважних і дуже розумних людей. А на прощання побажали хороших успіхів в труді, в навчанні, праці і дерзанні і в особистому житті. Про програму семінару розповів  завідуючий методкабінетом В’ячеслав Андронович Сидорук.

   Після нього розпочав свій виступ директор школи  Володимир Віталійович. Він ознайомив присутніх з історією нашої школи, розповів про склад педагогічного колективу, досягнення та успіхи учнів і вчителів, матеріально-технічну базу школи. Зазначив, що участь школи в рамках проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» виправдала свої сподівання: відбулася заміна дерев’яних вікон та дверей на металопластикові, частково замінено підлогу, утеплено тамбур, за рахунок економії коштів та підтримки бюджету обласної та районної рад замінено старий дах на новий - з металочерепиці. Також відмітив, що за допомогою спонсорських коштів і коштів батьків, руками працівників школи, вчителів та батьків проводилися ремонтні роботи для економії коштів. Після виступу запросив колег на екскурсію по школі. Гості оглядали школу та ділилися своїми враженнями.

З КОЛЕГІЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

     Чергове виїзне засідання колегії райдержадміністрації на території Вічинівської сільської ради розпочало роботу, побувавши у місцевій школі. Наш заклад голова райдержадміністрації Вадим Дулюк назвав прикладом, як завдяки самоорганізації жителів села, залучення їх до проектної діяльності можна вирішувати проблемні питання громади. За інформацією директора школи Володимира Матвійчука, участь у проектах дозволила провести заміну вікон, дверей і даху в загальноосвітній школі І-ІІ ст. с. Вічині. Громада постійно долучається до хороших справ задля розвитку села, дольова участь її у фінансуванні проектів - близько 12 тис. грн. Завдяки спонсорським коштам, за словами Володимира Матвійчука, вдалося встановити огорожу біля школи, переобладнати пічне опалення та облаштувати комп'ютерний клас.